Drogą do wolności osobistej

Warsztaty

Proponowane terminy:
Warsztat jesień Warsztat w Pilicy
Zrealizowany.
Termin 17 – 23 marca 2014
Warsztaty Wiosna Lato w Pilicy
Zrealizowany.

Termin 23 – 29 sierpnia 2020
Inne propozycje

 

 

 

 

 

 

 

 

Warsztaty trwają tydzień, wydarzenie tworzy grupa ludzi, których łączy ten sam cel. Dzięki temu grupa działa wspierająco na proces. By trwał on bez zakłóceń niezbędny jest wyjazd w sprzyjające takiemu wydarzeniu miejsce w otoczeniu natury.

Na przestrzeni lat organizowania warsztatów wybaczaniowych kilka takich miejsc zostało już przez uczestników „oswojonych”. Panuje tam atmosfera sprzyjająca dotarciu do swojego serca/ożywieniu serca, a następnie podjęciu się realizacji celu przybycia na trening.

Warsztatom towarzyszą ćwiczenia oddechowe, biegi i kąpiele w rzece lub jeziorze, spędzanie czasu przy ogniu/ognisku.

Setki ludzi doświadczyło już dobrodziejstw związanych z procesem wybaczaniowym, zmieniło na lepsze swoje życie i związki z bliskimi. Uzdrawiając przeszłość poczuli się zdrowsi, radośni, wolni. Niektórzy po raz pierwszy w życiu poczuli, że mają serce. Może się to wydawać dziwne, a jednak.

Serce

 

Wybaczyć to uczynić Dar Serca osobie, która nawet nie musi wiedzieć o tym, że się ono właśnie dokonuje.

Uwalniając siebie od trudnej przeszłości uwalniasz osobę, której wybaczasz zdejmując z niej „winę” i zarazem kończąc z obwinianiem siebie. Uwolnienie od przeszłości w najgłębszym aspekcie związane jest z traumą narodzin, czyli okolicznościami związanymi z twoim przyjściem na świat i wygenerowaniem skutków z tego tytułu, rzutujących na jakość i wybory jakich dokonujesz w swoim życiu teraz.

Ulżysz swojej duszy, swojemu sercu. Ulżysz komuś kto na to czeka, komu do tej pory nie chciałeś spojrzeć w oczy. Ulżysz całemu światu.

To proces docierania do odłożonych w sercu kamieni nienawiści wspomagany ćwiczeniami oddechowymi.

Praktyka składa się z czterech etapów/kroków, z których pierwsze trzy uczestnicy wykonują w trakcie zgrupowania, ostatni czwarty – wieńczący całość procesu – po powrocie. Kolejne kroki omawiane są sukcesywnie, korzystnym dla procesu jest skupienie się uczestników na aktualnym zadaniu.

Foto archiwum – Wybaczanie zimą