Autor Wątek: Wybaczanie wszystkim ludziom...  (Przeczytany 8209 razy)

Leszek dnia: Lipiec 03, 2005, 22:36:20

  • Gość
Brzmi podejrzanie, ale pytanie we mnie powstało i chcę się skonsultować - a mianowicie :
Czy da się wybaczyć COŚ ale wszystkim ludziom, a dokładniej - wybaczyć wszystkim ludziom, którzy uważali, że nie jestem dość dobry. Pozdrawiam.

Offline Grzegorz #1 dnia: Lipiec 03, 2005, 22:41:34

  • Praktyk
  • *
  • Wiadomości: 7
Witaj Leszku

Oto skrót do postów, które myślę, że dużo Ci podpowiedzą:
Wybaczyć wszystkim to "COŚ"

oraz cytat z Andrzeja,
Cytat: który
Duchowość w wybaczaniu przejawia się w tym, że wybaczamy nie tyle komuś co TO.
Ten akcent sprawia że to co zostaje wybaczone jednej osobie, jest wybaczone wszystkim.
Myślę że jeśli zrozumiesz różnicę między:
wybaczam TOBIE to - a wybaczam Tobie TO
Twój problem zostanie rozwiązany.

Grzegorz   8)
v.Yellow v.Blue v.Wizard

Leszek #2 dnia: Lipiec 03, 2005, 22:42:13

  • Gość
Myślę , że bardziej skuteczne będzie wybaczenie wzystkim ludziom , którzy uważali lub uważają , że jestem nie dość dobry ( łącznie z samym sobą...). Pozdrawiam

Offline Grzegorz #3 dnia: Lipiec 03, 2005, 22:43:39

  • Praktyk
  • *
  • Wiadomości: 7
Leszku !

Brzmi bardzo podejrzanie !!!

Wybaczanie wszystkim, to w praktyce tak jakby nikomu. A może kogoś pominiesz, bo nie wiesz, że on/ona też tak o Tobie uważał/ła.
I ciekaw jestem skąd wiesz, o tych "wszystkich"!?

Krótko mówiąc,  w ten sposób bardzo łatwo pozostać z "garbem przeszłości" na plecach
i żyć przez lata w złudzeniu, że wybaczyłem.

Tylko mała uwaga - garb nie pozwoli Ci ŻYĆ.

Życzę Ci niepowodzenia w realizacji tego pomysłu.  :(


Grzegorz
v.Yellow v.Blue v.Wizard

Leszek #4 dnia: Lipiec 03, 2005, 22:44:12

  • Gość
Nie chodzi mi o ludzi - bo nawet nie ma sensu grzebać w tym rowie kloacznym zwanym pamięcią. Chodzi o to wszystko , co wytworzyłem w sobie pod wpływem wydarzeń , opinii itp , o gmiew , poczucie , że jest się kimś gorszym itp. Chodzi mi o nienawiść noszoną w sobie do samego siebie , nad którą nie mam kontroli ,  a która wryła się we mnie.  Olać ludzi , to co zrobili . Istotą jest to co pozostawili , a dokładniej mowiąc co ja zabrałem. Wybaczyć wszystkim ludziom to i tamto wg mnie jest wybaczeniem TEGO I TAMTEGO. Na razie nie mam innego pomysłu by to zdefiniować i uchwycić.
Ważne jest jeszcze to , że nie chodzi tu o przeszłość , lecz i o teraźniejszośc - ...uważali lub uważają...Eksperymentuję , szukam , próbuję.  Nie ma jakieś miary na wybaczenie - tak myślę . Na pewno nie jest ona w umyśle. Ważne żeby wybaczyć , a o tym mówi , to co czujemy do ludzi , co o nich naprawdę myślimy , to czy cieszymy się życiem itp - wiadomo każdy wie o co chodzi. Pozdrawiam

Offline Andrzej #5 dnia: Lipiec 03, 2005, 22:45:25

  • Administrator
  • ****
  • Wiadomości: 104
    • http://cYo.pl/
Brawo Leszku!
Kombinujesz jak ja (kiedy jeszcze miałem zęby) żeby nie pójść do dentysty.
Gratuluję - dobrze Ci idzie.  :?
Słońce świeci cały czas.

Leszek #6 dnia: Lipiec 03, 2005, 22:47:59

  • Gość
Przez weekend poprzyglądałem się i doszedłem do wniosku , że wybaczenia nie da się wykombinować. Na razie jedno co mi do glowy przychodzi to akceptacja siebie takim jaki jestem, tak by się przy tym nie stać posągiem w tłumie przechodniów... Mam nadzieję , że zęby mi nie spruchnieją i nie wylecą...Pozdrawiam.

olifka #7 dnia: Grudzień 15, 2005, 23:57:43

  • Gość
mam pytanie ..... czy to sie dzieje raz i konic czy po troszeczku? (chodzi mi akurat o wybaczanie)
bo u mnie to z tym jest tak dziwnie, jak by partiowo, na samym początku zbyt wiele złości ze mnie by wspaniałomyślenie wybaczyc .... nerwy opadną człowiek spojrzy na to z troszeczke innej perspektywy i wtedy własnie włacza mi się światełko "wybaczm"

Offline Andrzej #8 dnia: Grudzień 16, 2005, 12:15:31

  • Administrator
  • ****
  • Wiadomości: 104
    • http://cYo.pl/
Oj "po troszeczku, po troszeczku" i jeśli juz poznasz o co naprawdę chodzi z tym wybaczaniem to wcale nie "wspaniałomyślnie". No chyba że chcesz być wspaniałomyślna wobec siebie  :D - Ci którzy wiedzą twierdzą że na wybaczaniu najwięcej korzysta wybaczający.
Słońce świeci cały czas.